Jak vybírat správná dvířka

Nejprve si vyberte, kde budete dvířka potřebovat a jaký bude finální povrch stěny. Budou-li dvířka ve sprchovém koutě nebo jinak vlhkostně namáhaném prostředí, pak si určitě vyberte dvířka voděodolná. Bude-li finální povrch jakákoliv omítka, tak si vyberte podomítková a bude-li stěna pokryta keramickým obkladem, vyberte si neviditelná - podobkladová.

Jaká je ideální velikost dvířek

Pokud se jedná o dvířka podomítková, tak je parametr velikosti jen jeden, a to Vámi požadovaná finální světlost otvoru tak, abyste mohli pohodlně ke všem zařízením, které se za dvířky nacházejí. Pokud se jedná o dvířka pod obklad, řiďte se <a href="https://www.reviznidvirka.com/doporucene-rozmery-obkladu" style="display: inline; padding: unset;">velikostí obkladu</a> tak, aby se keramický obklad nemusel ořezávat.

Jak vybrat barvu a tloušťku lišty

Barva lišty by měla být co nejpodobnější barvě spárovací hmoty a tloušťka lišty musí odpovídat síle (tloušťce) keramického obkladu.

Co když velikost obkladu (nebo součet velikostí obkladů) neodpovídá přesně velikosti nabízených dvířek KLIK

Na třech stranách křídla, kromě strany u pantu, je možný větší přesah obkladu přes křídlo. Je zde pouze limit, že nepřilepený přesah obkladu by neměl být větší než 80% přilepené plochy.