Honza

Zákaznická podpora

Infolinka: +420 777 916 961

Právě jsme na telefonu

Nejsme na telefonu
Volejte Po-Pa mezi 8-15 hodinou

Koupelnové doplňky: Vylaďte každý detail vaší koupelny

Koupelnové doplňky: Vylaďte každý detail vaší koupelny

21. 10. 2019

Na detailech záleží. O to více, chcete-li mít stylovou a funkční domácnost, ve které vám bude dobře po všech stránkách. Začněte třeba koupelnou, ve které se můžete při každodenních rituálech cítit o poznání příjemněji. Stačí málo.

Není pravda, že finální dojem z koupelny záleží na obkladech a dlažbě. Tedy, nejen na nich. Kouzlit můžete i s doplňky, které celkový vzhled vyzdvihnou ještě o level výš. Ideální jsou i v případě nízkonákladových rekonstrukcí či vylepšení, kdy vám postačí pár stylových kousků, které vdechnou koupelně novou energii, a vy nemusíte investovat do složité a nákladné výměny obkladů či sanity. Jak začít? S tím poradí Michaela ze sekce koupelnový nábytek na Biano.cz, která pro vás připravila následující tipy.

 

Jednotný koncept je základ

 

Není nic horšího, než mít nesladěný interiér bez sebemenší myšlenky na jednotnost prostoru. Pak se může stát, že se začnete ztrácet v záplavě barev, doplňků a přílišné kombinaci nejrůznějších stylů. Je samozřejmě na každém, v jakém interiéru se cítí příjemně. Pokud ale sjednotíte základní prvky a ujasníte si, v jakém stylu místnost chcete, budete se vám dýchat lehčeji. Sladit byste ale kromě stylu měli i tvary. Pro jednotnost si rozmyslete, zda budete preferovat kulaté či hranaté prvky. Skvěle vypadají hranatá umyvadla v kombinaci s hranatými bateriemi, sprchovým koutem či tvarem záchodu. Na každém detailu záleží. A ač si toho nemusí každý všimnout na první dobrou, vězte, že právě bez těchto detailů celek bude působit rušivě.

 

Barevnost vs. krémové tóny

 

Obecně se mnohem lépe kombinují doplňky v koupelnách s jemnějšími a světlými krémovými barvami. U zářivějších koupelen však buďte obezřetní. U těch bude stačit, když doplňky sjednotíte do jedné, maximálně dvou barev. Závěs do koupelny, ručníky, kelímky na kartáčky, dávkovače mýdla, koš či držák na toaletní papír tedy volte v jednotném stylu, nejlépe vybírejte kousky z jedné sady. Ušetříte čas i peníze.

 

S přírodními materiály chybu neuděláte

 

Neotřelého vzhledu koupelny docílíte přírodními materiály. Dávno neplatí, že dřevo by se mělo koupelně obloukem vyhýbat, naopak. Materiálem číslo jedna do přírodně laděných koupelen, je bambus. Jedná se o všestranný materiál, který je tvrdý a zároveň velmi pružný. Nepodléhá vlhkosti, takže do koupelen je ideální, a je rovněž antibakteriální. Navíc patří mezi rychle obnovitelné zdroje. Velkou parádu udělá třeba zrcadlo s bambusovým rámem, bambusové doplňky k umyvadlu nebo skříňky do koupelny s bambusovou konstrukcí.

 

Pro relaxační chvíle

 

Protože koupelna nemá být jen místností, ve které se ráno hekticky mihnete, ale ve které můžete provozovat vaše večerní, či víkendové koupelové rituály, měli byste tomu přizpůsobit i dekorace. Skvělý pocit pohody navodí vonné svíčky a oleje, u kterých můžete relaxovat ve vaně. Nezanedbatelný účinek pak budou mít i květiny, které oživí celou místnost. Je na vás, zda dáte přednost sukulentům, jiným rostlinám v květináči, nebo zda vsadíte na menší dekorační vázy, do kterých budete obměňovat květiny podle nálady. Na své si přijdete i v případě, že vaše koupelna nedisponuje denním světlem. Na takové prostory vyzrají umělé květiny v květináčích, které od těch živých téměř nerozeznáte.

 

 

Přečtěte si také: